niedziela, 14 grudnia 2014

LONG HAIR

DZISIAJ COŚ O WŁOSACH <3

Każda z nas na pewno zawsze marzyła aby mieć długie i piękne włosy. Niestety albo nie chcą one rosnąć, pomimo stosowania super drogich odżywek lub też byłyście posiadaczkami długich włosów ale niestety zostały one zniszczone wiecznym eksperymentowaniem. Tak jak moje. Kiedyś miałam piękne naturalne długie włosy póki nie zdecydowałam się na radykalną zmianę koloru. Od tego czasu uwielbiałam zmieniać fryzury i koloryzację przez co moje włosy bardzo się zniszczyły i niestety musiałam je obciąć. Na szczęście jest na to rada!!! Jaka??  Nie farbować włosów :). Gdy jest już na to za późno i mamy krótkie włosy a marzymy o długich  to istnieje pewien magiczny sposób. Przedłużanie na mikro ringach jest teraz bardzo popularne. Można uzyskać piękne i długie włosy w zaledwie kilka godzin. Efekt utrzymuje się bardzo długo.

MIKRO RINGI "PRZEDŁUŻANIE WŁOSÓW"

MIKRO RINGS HAIR EXTENSION - czyli przedłużanie włosów za pomocą małych aluminiowych obrączek (ringów) dopasowanych kolorem do koloru twoich włosów. Warta dodać że ta metoda nie uszkadza twoich naturalnych włosów ponieważ nie są stosowane żadne kleje ani chemia.

 JAK DŁUGO MOŻNA UTRZYMUJE SIĘ EFEKT?

Przy odpowiedniej pielęgnacji możemy się nimi cieszyć do ok. 3 miesięcy lub do czasu gdy odrost zacznie nam przeszkadzać. Jeżeli odrost jest już zbyt duży otwieramy mikroringi specjalnymi cążkami i podciągamy je do góry przez co możemy się nimi cieszyć kolejne 3 miesiące.


Jeśli chcesz przedłużyć włosy metodą mikroringów możesz udać się do specjalnego salonu, niestety musimy się liczyć z ceną która nie jest niska. Także możemy zrobić to w domu kupując odpowiednie przyrządy oraz oczywiście włosy które są tu najdroższe ponieważ proponuję zdecydować się na naturalne włosy. Jeśli chcemy użyć włosów syntetycznych musimy się liczyć z tym że będą się one plątały i będą wyglądały sztucznie. Osobiście miałam przedłużane włosy  naturalnymi i syntetycznymi włosami więc z doświadczenia wiem że naturalne są o niebo lepsze. Wyglądają bardzo naturalnie i nie ma z nimi zbyt dużego problemu. Możemy je kręcić i prostować na co nie możemy sobie pozwolić przy użyciu sztucznych włosów.


CO BĘDZIE NAM POTRZEBNE DO PRZEDŁUŻANIU W DOMU :

  1.  Cążki do zaciskania ringów
  2.  szydełko do przeciągania pasemek
  3. mikroringi lub tulejki (ilość równa ilości pasemek lub możemy dać podwójnie co zabezpiecza przed wypadaniem włosów z tulejki) 
  4. Pasemka włosów z gotową końcówką włosa 

 

 

  KROK 1 PRZYGOTOWANIE DO PRZEDŁUŻANIA:

 Ważne jest, aby pierwszy rząd pasemek nie znajdował się całkiem na dole. Mniej więcej pod wyczuwalną z tyłu głowy kością, zrób lekko półokrągły w połowie obojga uszu przedziałek. Gdy zbierzesz włosy w kucyk, Twoje włosy zakryją łączenia. Resztę włosów zaczesz do góry, aby Ci nie przeszkadzały.

Podczas pracy przesuwaj się od dołu głowy ku górze.

Pasemka można przyczepiać blisko siebie, przy kręconych włosach zalecane jest robienie przerw między łączeniami na szerokość 1 łącznia (czyli należy robić co drugie pasemko).

Bardzo ważne, aby pasemko naszych włosów nie było cieńsze od pasemka do przedłużania! Pod wpływem takiego ciężaru, uszkodzimy nasze włosy (włosy wypadną razem z cebulkami).

Nie ma dokładnego schematu umiejscowienia pasemek, każda głowa ma inny kształt. Przeczesz kolejne gotowe rzędy szczotką, tak łatwiej będziesz mogła zorientować się jak powinny być umiejscowione pasemka w kolejnym rzędzie.

Pasemko naszych naturalnych włosów powinno być wyznaczone przez malutki kwadracik, te włosy ze środka kwadracika są Twoim pasemkiem.

Pasemka rozłóż na podręcznym stoliku, ringi czy tulejki wsyp do małego pojemnika, z którego będziesz łatwo je nabierać. Jeśli keratynowa końcówka pasemka jest dłuższa niż 1cm powinnaś ją skrócić.

 

KROK 2:

 1. Nałóż mikroring lub tulejkę na szydełko.Odseparuj pojedyncze pasemko włosów z głowy.

2.Chwyć pasmo szydełkiem i przewlecz je przez mikroring lub tulejkę nałożoną na szydełko. 

3.Mikroring lub tulejkę przesuń aż do samej góry.

4.Włóż od dołu pasemko włosów doczepianych w mikro-obrączkę pozostawiając od góry ok. 2 - 5 mm klejowej końcówki.

5.Zaciśnij szczypcami obrączkę w odległości ok. 1,5- 2,5 cm. od skóry głowy.

6.Teraz można szarpnąć delikatnie za pasemko-sprawdzając czy mikroring jest dobrze zaciśnięty.

 

W wykonanym przedziałku możesz założyć (w zależności od potrzeb) odpowiednią ilość pasemek.

Pasemka doczepiaj w jednej linii w przedziałku, następnie zrób kolejny przedziałek nad nowo-przyczepionymi pasemkami i postępuj zgodnie z instrukcją, starając się aby pasemka nie wypadały w jednej linii pionowej.
Na samym czubku i nad czołem zostaw wolne włosy, tak aby leżały swobodnie i zakrywały łącza.

 

 

 EFEKT KOŃCOWY :

 
 PRZED PRZEDŁUŻANIEM:


 PO PRZEDŁUŻANIU:

 

 A WY JAKIE MACIE OPINIE NA TEN TEMAT???

2 komentarze:

LEAVE YOUR COMMENT HERE <3