poniedziałek, 15 grudnia 2014

TURCJA STOLICĄ "ORYGINALNYCH" PODRÓBEK
Turcja......TAK WŁAŚNIE NASZA WSPANIAŁA TURCJA . Dzisiaj właśnie ten temat chciałam poruszyć. Jak wiadomo są różne opinie na temat tego kraju i złe i dobre. Zacznijmy od tych złych :) Kiedy ktoś słyszy o Turcji od razu nasuwają się mu słowa : niebezpieczna, zdradliwa itd. Zazwyczaj osoby które tak uważają były w tym kraju na wakacjach zamknięte w ośrodku hotelowym nie widząc świata poza nim lub bądź też nigdy i znają ją tylko z telewizji różnych informacji które zazwyczaj są bardzo negatywne. Dziś chcę wam trochę opowiedzieć o Turcji jakiej być może jeszcze nie znacie. Jestem tu już od września więc dopiero 4 miesiące. Mieszkam w małym miasteczku Giresun. Jest ono bardzo piękne ponieważ znajduję się nad samym morzem czarnym. Mój hotel jest położony w samym centrum i nie jest to zamkniętym ośrodkiem wakacyjnym, wręcz przeciwnie. Znajduję się w prawdziwym Tureckim świecie wśród tutejszych mieszkańców. Tylko w ten sposób można poznać ich kulturę i prawdziwe życie, właśnie będąc wśród nich. Tutejsi ludzie są bardzo uprzejmi i pomocni. Jeszcze nie zdarzyło mi się aby mnie ktoś zaczepiał na ulicy a często chodzę sama po mieście. Jak to mówią w Polsce " W Turcji będą cię wszyscy zaczepiać ...." nie prawda. Wszędzie trzeba uważać i nie mówię że Turcja jest w 100% bezpieczna ale niektóre historie w które wierzą u nas ludzie są wyolbrzymione przez co boją się podróżować i doświadczać życia samemu. Wiadomo że jeżeli zdarzy się sytuacja gdzie nieznajoma nam osoba będzie Ci proponowała że Cię gdzieś podwiezie lub też pokaże gdzie są "tanie jeansy" nie powinniśmy korzystać. Mamy swój rozum i tak jak w Polsce jeżeli ktoś nieznajomy proponuję ci przejażdżkę samochodem nie skorzystasz prawda? Właśnie takie sytuacje się zdarzają i powinniśmy być zawsze ostrożni. Turcja jest bardzo pięknym krajem. Wspaniałe widoki pięknego morza i miasta które pachnie orzeszkami i pyszną mocną herbata (CAY). Kocham ten kraj jest po prostu piękny aż dech zapiera w piersiach. Jednak najbardziej co lubię tutaj (przez moje zboczenie) <3 są oczywiście zakupy i mówię tu o ciuchach, pięknych butach i oczywiście najpiękniejszych torebkach które są tu bardzo popularne. Wszyscy twierdzą ,że w Turcji są bardzo tanie ciuchy, owszem są tanie ale tylko te złej jakości które po jednym praniu nadają się do wyrzucenia. Oferują tu także ubranie dużo lepszej jakości za które niestety ale musimy zapłacić troszeczkę więcej. Jak w każdym kraju są tu również butiki z oryginalnymi rzeczami np torebkami Louis Vuitton, Gucci, Versace, Dior, Chanel itd. mogłabym wymieniać do rana. Cena takiej oryginalnej torebki jest bardzo wygórowana żeby było dokładnie są one w granicach od 2000 lira czyli (3000zł) w górę, wszystko zależy od modelu. Oczywiście jeżeli komuś w Polsce powiemy: "Jadę do Turcji" to ta osoba z pewnością odpowie : " Pewnie przywieziesz sobie podróbkę". Tak oczywiście ten kraj słynie z podrabianych markowych ciuchów, butów czy też torebkę.

TURCJA STOLICĄ "ORYGINALNYCH" PODRÓBEK:

Istnieją dwa rodzaje podróbek te tanie ( w granicach od 15 lira czyli 30 zł w górę) lub tzw. "ORYGINALNE PODRÓBKI", czyli duplikaty markowych np. LOUIS VUITTON jest tu najbardziej duplikowaną torebką. Tanie podróbki są fatalnie wykonane maja krzywo naklejone znaczki w środku okropną podszewkę i czasami nie zgadzają się wzorem z oryginalnymi. Cena takiej oryginalnej torebki (od 200 lira czyli 300 zł w górę). Cena jest wysoka ponieważ taka torebka jest podrobiona idealnie tak że na pierwszy rzut oka nikt się nie zorientuję. Jest ona stworzona z prawdziwej skóry naturalnej i pięknie wykończona stąd tez nazwa "ORYGINALNA PODRÓBKA".  Tak samo jak i obuwie np. CHRISTIAN LOUBOUTIN oryginalne kosztują ok 3000 zł a duplikat można  kupić w cenie 1000 zł które są bardzo porządnie wykonane.
 W TURECKICH SKLEPACH PÓŁKI UGINAJĄ SIĘ OD PODRÓBEK:


Jest wiele zdań na temat podróbek. Większość osób twierdzi że ich nie lubi i że nie powinno się kupować takich torebek jeśli nie stać Cie na oryginalną. Wszystkie popularne i drogie marki zastrzegają sobie praw do ich produktów co rozumiem ponieważ interesuję się projektowaniem. Jako projektant nikt nie chcę aby podrabiali jego markę i sprzedawali za tanie pieniądze. Osobiście uwielbiam markowe ciuchy lecz niestety są one bardzo drogie i nie wszyscy mogą sobie na nie pozwolić.Więc tu się nasuwa pytanie: Czy tylko bogacze zasłużyli na posiadanie tak luksusowej torebki? Ludzie biedni nie zasługują na posiadanie pięknej torebki Louisa Vuittona ? Zadałam bardzo ciężkie moim zdaniem pytanie ponieważ bardzo trudno jest na nie odpowiedzieć. Weźmy za przykład przeciętną zabieganą i zapracowaną kobietę. Której wypłata nie wystarczy na oryginał torebki LV nie oszukujmy się. Czy zdaniem tych którzy uważają że podróbki są złe taka kobieta nie zasługuję aby posiadać model torebki znanego projektanta? Niestety świat jest podzielony na bogaczy i ludzi biednych. To właśnie Ci drudzy kupują podróbki bo to dla takich osób zostały one stworzone. Więc nie odbierajmy przyjemności normalnym ludziom posiadania designerskich wyrobów o których wszyscy marzą. Turcję nazwałabym małą stolicą mody ponieważ idąc przez ulicę widzimy prawie każdą kobietę trzymającą w ręku duplikat jakiejś znanej markowej torebki. Prawie jak w Paryżu tyle że nie oryginalne ale prawie niczym się nie różniące torebki. Nawet jeżeli stać nas na oryginalną torebkę i powiedzmy że wydamy 20 tys, EURO żeby posiadać najnowszy model markowej torebki , powinnyśmy pomyśleć o ludziach których których nie stać nawet na podróbkę tej torebki. Bądź też o głodujących ludziach w Afryce dla których takie pieniądze mogą być zbawieniem. Ile życia byśmy uratowali nie wydając tylu pieniędzy na tak drogie produkty, a to wszystko po to żeby zaimponować innym że się posiada oryginalną torebkę. Proszę mnie nie zrozumieć źle nie próbuję powiedzieć że nie powinnyśmy mieć kilku oryginalnych produktów, ponieważ sama zawsze marzyłam o 1 oryginalnej i unikatowej torebce. Nawet jeżeli byłoby mnie stać na  same oryginalne torebki zapewne bym ich nie kupowała ponieważ musiałabym wydać miliony żeby posiadać wszystkie modele które mi się podobają dlatego, że kocham torebki!!! Moim marzeniem jest aby słynne marki zaczęły produkować kolekcję również dla osób które nie zarabiają milionów. Nie twierdzę żeby były one za darmo lecz w przyzwoitych cenach wręcz takich aby przeciętna osoba po kilku miesiącach odkładania pieniędzy mogła sobie pozwolić na taką właśnie oryginalną torebkę. Moim zdaniem nie ma podziału na ludzi którzy na to zasługują ponieważ wszyscy są równie ważni, bogaci jak i przeciętni obywatele.Mam do was kilka pytań:
CZY UWAŻACIE ŻE POWINNYŚMY KUPOWAĆ TYLKO ORYGINALNE RZECZY???

LUDZIE PRZECIĘTNI NIE ZASŁUŻYLI NA ODROBINĘ DOBROCI?

CZY UWAŻACIE ŻE SŁYNNE MARKI POWINNY ZACZĄĆ PRODUKCJĘ TAŃSZYCH WYROBÓW?


4 komentarze:

 1. 1. Jeśli chodzi o pytanie pierwsze to myślę ze powinnyśmy kupować to na co nas stać przeciętnego Kowalskiego nie stać na torebkę za kilka set tysięcy euro. I dlatego moja odpowiedź brzmi nie powinnyśmy kupować tylko oryginałów chodź sam je kupuje to każdy powinien mieć wybór co chce nosić.
  2.Tak każdy człowiek zasluguje na odrobinę dobroci i luksusu .Moim zdaniem wszyscy powinni być równi bez podziałów na status społeczny czy majątkowy.
  3.A jeśli chodzi o pytanie trzecie to jestem zdania że znane światowe marki produkujące odzież i nie tylko powinny zacząć produkcję tańszych wyrobów ponieważ nie każdego zwykłego człowieka jest stać na markowe ciuchy. Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piszę co czuję i myślę w tej kwestii

  OdpowiedzUsuń
 3. takk tak swieta racja !!!! wiem ze projektuesz moze ty bedziesz projektowac cos super dla przecietie zarabiajacego czlowieka .....

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy możesz polecić miejsca gdzie można kupić takie „Oryginalne podróbki „ w okolicach Antalya -Side?

  OdpowiedzUsuń

LEAVE YOUR COMMENT HERE <3